Üniversite Danışmanlığı

Üniversite Danışmanlığı

Türkiye’de lise eğitimine devam eden ancak üniversiteyi yurtdışında okumayı hedefleyen öğrencilerin, ülkemizdeki sistemden farklı olarak yapması gereken pek çok şey vardır. Öncelikle, öğrenciler istedikleri bölüme karar vermeli, bu bölüme uygun üniversiteleri araştırmalı ve bu üniversitelere kabul almak için gereken koşulları iyice öğrenmelidir.

Doğru okulların listesi oluşturulduktan sonra bu okulların başvurusu için çeşitli evraklar toplanmalı ve başvuru formları doldurulmalıdır. Her ne kadar basit bir işlem gibi gözükse de, bu süreç üst düzeyde dikkat isteyen teferruatlı bir iştir. Üniversite başvuru süreci çok titiz bir şekilde takip edilmelidir.

Türkiye’deki liselerde, üniversite danışmanları başvuru sürecini yeterince detaylı bilememektedir ve bu nedenle öğrenciler yol haritalarını çizmek için gerekli olan desteği alamamaktadır. LMK Consulting olarak, deneyimli danışmanlarımızla, öğrencinin istek ve yeteneklerine uygun okulları belirleme, girilmesi gereken sınavlar konusunda destek ve başvuru sürecini yönetme gibi konularda öğrenci ve ailelerin yanında yer alıyoruz. Bu hizmetimizle öğrencinin doğru ülke-bölüm-okul eşleşmesini yapıyor ve tüm başvuru sürecinin eksiksiz tamamlanmasını sağlıyoruz.

 

 

https://www.lmkconsulting.org/ogrenci-yerlestirmeleri/ilk-ogretim-ve-lise-yerlestirmeleri
HEMEN KAYIT OLUN

YURTDIŞINDA LİSE EĞİTİMİ İÇİN BURS FIRSATLARI

Size daha rahat ulaşabilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurunuz.