Genel Dil Eğitimi

Genel Dil Eğitimi
 

Yabancı bir dili iyi öğrenmenin en önemli kuralı “yerinde öğrenme” modelidir.

Yurtdışında Dil Eğitimi alacak kişilere rehberlik edebilecek 3 kelime “keşfet, öğren, uygula.” Yurtdışı Dil Okulları ile keşfederken heyecanlanacak, öğrenirken aklınızda kalacak ve uygularken tecrübe edinmiş olacaksınız.
Bir dil en iyi o dilin konuşulduğu ülkede öğrenilir. Dilin bir kültür olduğu bilinciyle yola çıkarsak eğer bir dili sadece dil bilgisi yapısıyla değil o dili yaşamın içinde de kullanmak, deyimlerini öğrenmek dile hakim olmadaki en önemli unsurlardan birkaçıdır. Yurtdışı dil okullarında alınmış olunan eğitimin sonrasında okul dışında yapılan tüm aktiviteler dili sokakta ve güncel hayatta da kullanmaya başlama ile yerine oturmuş olacaktır. En bilindik tabiri ile kişi, İngilizce rüya görmeye başladığında dile olan hakimiyette en önemli basamağa ulaşmış ve dili öğrenmeye başlamış olur. Yurtdışında Dil Eğitimi almak yurt içinde öğrenmeye nazaran kişiyi hedefe daha hızlı ve kolay ulaştırır. Nasıl ki bir çocuk ana dilini hiçbir eğitim almadan sadece etrafındaki sesleri ve konuşulanları dinleyerek öğreniyorsa, kişi de yabancı dili o dilin konuşulduğu bir ortamda ilerleterek kariyerinde sağlam bir adım atabilir.

 

Globalleşen dünyamız giderek küçülmekte ve insanlar anlaşabilmek adına ortak dillerin çatısı altında buluşmaktadır. Yeni bir dil bilmenin zorunlu olduğu günümüz koşullarında dili öğrenmenin en iyi yolunun o dilin yaşandığı ülkede öğrenildiği gerçeği ise kaçınılmazdır 

 

Yurtdışında dil eğitimi alarak kişi dili tüm yapıtaşlarıyla öğrenir. Okulda aldığı eğitim sonrasında ise okulun sosyal aktivitelerine katılarak öğrenmiş olduğu dili pratikte de tecrübe etme imkanına sahip olur. Yurtdışı dil eğitiminde kişiler dili yerinde öğrenmenin yanı sıra farklı kültürlerle bir arada bulunarak başka kültürleri öğrenmeyi, onlarla birada yaşamayı deneyimlemektedirler. Tüm bunların yanında ve belki de en önemlisi ise ileriki eğitim ve iş hayatı için dünyanın her yerinden network ağına sahip olma imkanı elde etmektedirler. 

 

Kişi yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdiğinde profesyonel danışmanlık alarak kendisine en uygun programı bulabilmektedir. Bu noktada kişinin ihtiyacını doğru belirlemek en önemli kriterdir. LMK Consulting olarak bizler dil eğitimi konusunda sunduğumuz profesyonel danışmanlık hizmeti kapsamında kişinin öncelikle ihtiyaçlarını belirliyor, kendisine en uygun ülke, süre ve programı sunuyoruz. Kişinin vize işlemleri tamamlandıktan sonra ise gideceği ülkeye adaptasyonunu kolaylaştırabilmek adına kişiye özel oryantasyon yaparak orda yaşayabileceği muhtemel durumlarla ilgili tüm bilgileri paylaşarak herhangi bir sürpriz yaşamamasını sağlıyoruz. Eğitim alınan süre boyunca ise gereken tüm destek sağlanarak 

 


Peki yurtdışında dil eğitimi alınmaya karar verildiğinde neler yapılabilir.

  • Kişi ihtiyacı olan süre doğrultusunda özel bir kurumda veya üniversite bünyesinde 2 hafta ila 1 yıl arasında dil eğitimi alabilir
  • Uzmanlık alanında mesleki dil eğitimi alabilir Örneğin Tıp İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, İş İngilizcesi gibi.
  • Akademik dil eğitimi alınabilir. Kişi burada eğitim sonrasında üniversite yüksek lisans doktora gibi kariyer imkanı elde edebilir.
  • Sınavlara hazırlık programları alabilir Toefl Ielts hazırlık kursları 
  • Özellikle İngilizce dil eğitiminde Celta, Delta, Tesol ve Tefl sertifikaları alarak dünyanın her yerinde İngilizce öğretmenliği yapabilirler. 
  • Pathway Foundation programlarına katılarak üniversite bünyesinde dil eğitimi alabilir kampüs hayatını birebir yaşayarak kampüs olanaklarından faydalanabilir ve sonrasında akademik olarak üniversite bünyesinde eğitimine devam edebilir. 

 

Genel İngilizce

Genel İngilizce programları başlangıç seviyesinden ileri düzeye kadar her seviyede öğrencinin alabileceği eğitim programlarıdır. Yurtdışı dil okullarında genel İngilizce programı genellikle her Pazartesi günü başlar. Minimum 1 hafta olan programlarda öğrenciler 1 yıla kadar eğitim alabilirler. Okulun ilk günü öğrenciler bir seviye belirleme sınavına tabi tutulurlar. Bu sınavın sonucuna göre öğrenciler seviyelerine en uygun sınıfa yerleşirler. Öğrenciler sabahları Grammer, Reading, Writing, Listening ve Speaking dersleri alır öğleden sonra ise speaking clublara katılarak konuşma pratiği yaparlar. Yurtdışı dil okullarında öğrenciler haftada 15- 20- 25- ve 30 saatlik eğitimler alabilirler. Dil okulunda kurs bitiminden sonra yapılan sınavda ise öğrenciler gelmiş oldukları seviyeyi belirten bitirme sertifikası alırlar. 

 

 

https://www.lmkconsulting.org/ogrenci-yerlestirmeleri/ilk-ogretim-ve-lise-yerlestirmeleri
HEMEN KAYIT OLUN

YURTDIŞINDA LİSE EĞİTİMİ İÇİN BURS FIRSATLARI

Size daha rahat ulaşabilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurunuz.