Devlet Değişim Programları

Devlet Değişim Programları

 

Lise çağında değişim programlarına katılan öğrenciler globalleşen dünyaya farklı bir gözden bakar ve rekabetin arttığı şu günlerde kendi jenerasyonlarındaki öğrenciler arasında fark yaratır. Başka bir ülkede, yeni bir aile ile yaşamak, öğrencilerin yeni gelenekler ve kültürler deneyimlemesine, farklı bakış açıları kazanmalarına olanak sağlar.

Değişim programları ile öğrenciler, gittikleri ülkede eğitimlerine, yarım dönem veya bir akademik yıl süresince devlet lisesinde devam ederler. Bu sayede, gittikleri ülkenin eğitim sistemini daha yakından tanımış olurlar. Kısa bir süre sonra gittikleri ülkenin dilini akıcı bir şekilde konuşurlar. Farklı kültürlerden gelen öğrenciler ile iletişim kurmayı öğrenirler ve ömür boyu sürecek dostluklar edinirler.

Yurtdışındaki devlet okulları; akademik başarı ve ders çeşitliliğinin yanı sıra, özellikle teknoloji, sanat ve spor konusunda güçlü imkanlara sahip olup, öğrencilere kaliteli ve modern bir eğitim alma imkânı sunarlar. Bu nedenle değişim programına katılan öğrenciler, akademik başarının yanı sıra sosyal anlamda da gelişim kaydederler.

Lise çağında, kendi ülkesinden farklı bir ülkede, 1 akademik yıl eğitim almak ve farklı bir ailenin yanında yaşamak; öğrencilerin kendine olan güvenini pekiştirerek, uyumlu, tek başına ayakta durabilen, donanımlı ve olgun bireyler haline gelmelerini sağlar. Bu sayede, öğrenciler farklı deneyimler yaşayarak kendilerini ve dünyadaki yerlerini keşfederler. Deneyimledikleri bu tecrübelerle anlık durumları nasıl gelişim fırsatlarına dönüştüreceklerini öğrenirler.

Bizler LMK Consulting olarak, yurtdışında değişim programlarına katılmak isteyen öğrencilerin, kazanacakları bu deneyimleri en doğru şekilde gerçekleştirebilmeleri adına, gerekli desteği ve yönlendirmeleri yapıyoruz. Bu konudaki deneyimlerimiz ve bilgi birikimlerimiz sayesinde, öğrenci için maddi ve manevi açıdan en uygun programa yönlendirme yaparak, öğrencinin hazır olduğu dönemde onun eşsiz bir deneyim yaşamasını amaçlıyoruz.

Hangi Ülkelere Gidebilirim ?

Değişim programları sadece kültür değişimi yapılan bir program değildir. Aynı zamanda akademik başarıyı da hedefler. Öğrenciler yurtdışında eğitim gördükleri süre boyunca, aldıkları müfredatı anlamalı ve başarılı olmalıdır. Bu nedenle, öğrenciler dil yeterliliklerini istenilen seviyede ispatladıkları sürece istedikleri ülkeye başvuru yapabilirler. Her ülkenin yeterlilik koşulları farklıdır. Bu programla öğrenciler çoğunlukla; Amerika, Kanada, İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya ve diğer Avrupa ülkelerini tercih eder.
 
Değişim programı kapsamında, öğrenciler yarım dönem ya da 1 akademik yılı başarı ile tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndüklerinde MEB Denklik Şubesi’nden denkliklerini alarak bir üst sınıfa geçerek eğitimlerine devam eder ve yıl kaybı yaşamazlar.
 

 

https://www.lmkconsulting.org/ogrenci-yerlestirmeleri/ilk-ogretim-ve-lise-yerlestirmeleri
HEMEN KAYIT OLUN

YURTDIŞINDA LİSE EĞİTİMİ İÇİN BURS FIRSATLARI

Size daha rahat ulaşabilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurunuz.