Dil Okulu Nedir

Dil Okulu Nedir ?
 

Gelişen iletişim ve ulaşım imkanları ile giderek küçülen dünyamızda bilgi en değerli hazine haline geliyor. Bu da yabancı dili bir alternatif olmaktan çıkarak zorunlu hale getiriyor. Ülkemiz okulları, bunun bilincinde olarak anaokulundan itibaren öğrencilerimize başta İngilizce olmak üzere farklı dillerde eğitim imkanı sunuyor. Öğrencilerimizin teoride almış oldukları bu eğitimi pratikte de pekiştirebilmeleri için yurt dışı dil okullarının önemi artıyor.

 

Yurt dışında dil eğitimi alacak kişilere rehberlik eden üç kelime “keşfet, öğren, uygula”dır. Öğrenci, yurt dışı dil okullarıyla keşfederken heyecanlanır, öğrenirken aklında kalır ve uygularken tecrübe edinmiş olur.

 

Bir dil, en iyi şekilde o dilin ana dil olduğu ülkede öğrenilir. Eğer dilin bir kültür olduğu bilinciyle yola çıkarsak, dilbilgisinin ötesine geçerek, o dili yaşamın içinde de kullanarak, deyimlerini öğrenerek, o dile gerçekten hakim olunabilir. Yurt dışı dil okullarında alınan eğitim sonrasında okul dışında yapılan aktiviteler, dili sokakta ve güncel hayatta da kullanmaya başlamayla yerine oturmuş olur. Böylece öğrenci yeni bir ülke kültürünü deneyimleyerek, uzun dönem yurt dışı eğitim programlarına ne kadar hazır olduğunu anlar.

 

Col 1 content area

Col 2 content area

Col 3 content area

Col 4 content area

Col 5 content area

Col 6 content area


 

https://www.lmkconsulting.org/ogrenci-yerlestirmeleri/ilk-ogretim-ve-lise-yerlestirmeleri
HEMEN KAYIT OLUN

YURTDIŞINDA LİSE EĞİTİMİ İÇİN BURS FIRSATLARI

Size daha rahat ulaşabilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurunuz.