Burslu Assist Programlar

Burslu Assist Programlar

ASSIST programı ABD’de 50 senedir devam eden, 52 ülkeden öğrenci kabul eden ve toplamda 5210 mezunu bulunan bir değişim programıdır. Seçilen öğrenciler, bağımsız özel Amerikan liselerinde bir eğitim yılı (10 ay) boyunca tam burslu veya kısmi burslu olarak eğitim görme şansına sahip olurlar. Bu program kapsamında yaklaşık $60.000 değerine varan öğretim ücreti bursuna sahip olma şansı yakalarlar.


Tahmin edilebileceği gibi ASSIST bursuna hak kazanan öğrencilerin yüksek derecede rekabet isteyen bir süreçten geçmelerini gerekir. Öncelikle öğrenciler İngilizce Yeterlilik sınavında başarılı olmalı, sonrasında ise mülakatlarda kendilerini göstermelidir.

 

Programın Hedefi

ASSIST Bursluluk Programı lisede değişim programına katılmak isteyen başarılı öğrencileri destekleyen ve onlara burs s ağlayan önemli bir lise değişim programıdır. Department of State tarafından da onaylı ASSIST programı çeşitli ülkelerden gelen başarılı öğrencileri özel sınavlar ve mülakat ile seçerek Amerika’daki en iyi özel okullara yatılı veya gündüzlü (aile yanı konaklama) olarak burslu yerleştirmektedir. Programın amacı seçilen öğrencilere farklı bir akademik sistemde okuyarak yeni bir kültürü tanıma fırsatı verir. Daha sonrasında Amerika’da üniversite okumak isteyen öğrencilerine de önemli bir referans sağlamaktır.


ASSIST programını diğer değişim programlarından ayıran en önemli özelliği, dünyanın en iyi liseleri olarak bilinen özel bağımsız liselerde öğrencilere kısmı ya da tam burslu  bir eğitim – öğretim yılı geçirme olanağı sunması ve ilerleyen yıllarda yurtdışı üniversite başvurularında ayrıcalıklı bir avantaj sağlayan ‘ASSIST Scholar’ olma imkanını tanımasıdır. Programa seçilen öğrenciler ilerleyen yıllarında bir çok iyi üniversite tarafından yüksek kabul görmektedirler. Programın en temelinde kültürel değişim ve akademik başarı yer almaktadır.


Assist Bursluluk Programı Türkiye’den belirli kontenjanlar ile öğrenci seçer ve tek yetkili olarak Türkiye seçmeleri ülke koordinatörlüğünü LMK Consulting üstlenmiştir.

https://www.lmkconsulting.org/dosyalar/2019/11/recommendation-math-teacher_19112019184405.pdf

https://www.lmkconsulting.org/dosyalar/2019/11/recommendation-english-teacher_19112019184547.pdf

https://www.lmkconsulting.org/dosyalar/2019/11/recommendation-administrator_19112019184612.pdf


 

https://www.lmkconsulting.org/ogrenci-yerlestirmeleri/ilk-ogretim-ve-lise-yerlestirmeleri